מילה מהמנכ”ל

אסף שלמה, מנכ”ל תיאטרון “מפגשים” עמותה למעורבות חינוכית וחברתית. בהכשרתי אני  מחזאי ובמאי ולא מעט מיצירותיי כבר הופקו והועלו לרווחת הקהל על במות התיאטרון בארץ.

תיאטרון “מפגשים” עמותה למעורבות חינוכית וחברתית פועל מזה כעשרים שנה בהנהלתה של מאירה פלשטיין עד לסיום כהונתה לפני כשנתיים . זהו תיאטרון הידוע בפעילותו המבורכת והאין סופית  בבתי ספר בארץ מיסודי ועד תיכון, במתנסים ובכל ארגון שחפץ בהצגותיו.
תיאטרון זה שם לו למטרה להעביר דרך יצירותיו מסרים חינוכיים וחברתיים בוערים בחברה ובכך לתרום לחברה טובה יותר.
בשנת 2013 נכנסתי לכהן בתפקיד מנכ”ל תיאטרון “מפגשים”  וזה היווה עבורי סגירת מעגל לחלומי כיוצר ומחזאי. בילדותי צפיתי לא מעט בהצגות התיאטרון אשר גיבש את עמדתי לגבי עתידי כיוצר ובמאי. כיום אני עומד בראשו. כמנכ”ל התיאטרון שמתי לעצמי מטרה נעלה להמשיך את דרכו החינוכית של התיאטרון והוא מעורבות חינוכית וחברתית בקהילה.
עיקר התמחותו של התיאטרון הוא בז’אנר  “תיאטרון דילמה”, שבו שני שחקנים מקצועיים מעלים סצנה מבוימת וכתובה ע”י מחזאי ואיש חינוך, הסצנה מעלה בפני התלמידים דילמה, מיד לאחר הסצנה עולה לבמה מרצה מקצועית, מאסטרית בחינוך, אשר מציבה את הדילמה בפני הקהל ויחד מפיקים מסרים חינוכיים וחברתיים. כל מופע מונה שישה קטעים  במשך שעה של חוויה מצחיקה ומטלטלת.
לפני כשנה החלטנו אני וצוות התיאטרון  להרחיב את פעילות ההצגות בתיאטרון, ולשורותינו הוספנו ז’אנרים נוספים: הצגות עלילתיות גדולות וקטנות, הצגות יחיד, מופעים וכו’.
העולם ממנו אני מגיע הוא עולם התיאטרון של יצירה ויזמות, וככזה תמיד עומדת לנגד עיני השאלה כיצד אני יכול עוד לתת ולתרום למען הקהילה והחברה בהצגותיי. מחשבות אלו הם בדרך כלל קטליזטור לפרויקטים חדשים ובכך אנו מרחיבים את מגוון ההצגות המוצעות בתיאטרון.
כיום אנו תיאטרון גדול יותר אשר באמתחתו רפרוטאר שלם שבנוי גם מתיאטרון “דילמה” וגם מתיאטרון “עלילתי” ומופעים. הצטרפנו לשורות סל תרבות, תרבות לישראל ועוד.. נכנסנו לעבוד בצורה אדוקה ומשותפת עם צה”ל. הרחבנו את כמות השחקנים שלנו ומשפחת “מפגשים” גדלה עם הזמן  משמעותית.
אני לא מאמין גדול בתחרות על אף שידוע שתחרות מקדמת ומשדרגת.  אני מאמין אדוק בשיתופי פעולה, עם יוצרים, עם תיאטראות, עם מוסדות, מתנסים, וכל מי שאנו חשים שיחד נוכל להרים את הכפפה החברתית שהתחייבנו לה. שיתופי הפעולה נעשים בשמחה ובאהבה לכל דורש.
לסיום אומר שבעקבות חזוני לקדם יוצרים עם רעיונות חדשים הנוגעים בנושאים חברתיים וחינוכיים, אני מחויב לגלות סקרנות לסובבים אותי ומתוך כך ליצור לעצמי מעגלים של יוצרים ויזמים המחזיקים באמתחתם רעיון, מחשבה או אפילו הפקה חדשה שכבר הבשילה ולתת להם דחיפה וקידום בתיאטרון שלנו.