search
מפרגנים לנו

מפרגנים לנו

"רצינו לשתף אותך ואת הצוות שלך במשוב שהעברנו, בכתב, להורים, ביום למחרת. אנו חייבות לציין שהמשוב היה חם מאוד, והשאיר 'טעם של עוד'. על כך תבורך המנחה, צמד השחקנים המוכשרים, וכמובן את – העומדת בראשם.
מתוך המשובים: הורים של ילדים מכיתה ו': "המפגש של מורים-הורים ותלמידים במופע כמו זה – הוא מרתק..." "למדתי שגם לא להיות ילד מקובל – זה בסדר..." "הקטעים במופע היו חלק מהיום-יום שלנו. הטיפים שנתנה המנחה מאוד יעילים ואין ספק שנאמץ אותם..." "למדתי את ההבדל בין מעורבות להתערבות בחייו של הילד הן מבחינה חברתית והן בלימודים..."
הורים לילדי כיתה א': "הקטע שהגדיר דינמיקה בין שני חברים ("שולט" ו"נשלט") משקיף את החשש התמידי שלי בתהליכי החברות של ילדי, וגם בשל העובדה שניתן לקחת את זה למקום ש דינמיקה בין ילד להוריו..." "המפגשים תורמים למשפחה ולבית-הספר..." "צחקנו המון, הקשבנו והפנמנו...", "המופע גרם לי חומר למחשבה נוספת..." "נהניתי מאוד. התכנים וקטעי הקישור העבירו את מסר הנכון ובצורה עניינית..."
מספרת ציפי מנדל, יועצת ביה
"המופע הלם את הציפיות ברמת הצניעות, השפה המכובדת והלשון הנקיה.
הדברים שהוצגו היו אמיתיים והוכיחו התמצאות בשטח. אנחנו יודעים מה קורה היום ביחסי הורים-ילדים; "פני הדור כפני הכלב". במקרים רבים נגררים הורים ומורים אחרי הצעירים, לא עומדים על שלהם ולא מהווים דוגמא ומופת לחיקוי.
אני מאמינה בעזרת השם, שמופע תיאטרון כזה יכול לעשות שינוי אצל תלמידות המכללה והתיכון וכן אצל הוריהן.

בברכת הצלחה ותקשורת בונה, סימה אשכנזי כפר חב"ד"
מספרת סימה אשכנזי רבנית כפר חב
"ההצגה מעלה דילמות של גיל ההתבגרות. דברים שבני נוער מתמודדים עימם אבל לא מדברים על זה. הקטעים נותנים ביטוי והמללה לדברים שבני נוער מתמודדים איתם.
ההצגה צבעונית ומרתקת. רב-מערכתית: יש בה גם עניין חושי-ויזואלי וגם מעודדת חשיבה עצמית. אני בטוחה שרוב בני הנוער בקהל לקחו עימם משהו מההצגה. בעיקר הם ראו שגם אחרים מתמודדים עם אותן בעיות: הגשמה עצמית, בדידות, קושי ביחסי בנים-בנות; ועצם הבנה זו – מקלה, מנחמת ופותחת אפשרות לקשר".
מספרת פזית שלו, יועצת בכפר הנוער ויצ
"ההצגה מצוינת ומעניינת. היא יצרה אווירה מאוד טובה, ההורים יצאו מהופנטים. למרות הנושאים הכבדים ההורים אמרו שההצגה הייתה קלה ומשעשעת, הסיטואציות שהועלו בה מתרחשות בבית. גם ההורים וגם התלמידים הבינו את המסר, ולמורים ההצגה נתנה פתיחה לעבודה בכיתות". מספרת לאה פלוטניק רכזת החינוך החברתי בחט
"נוער 2011 – סיכונים וסיכויים" הצגה מיוחדת לתלמידי שכבה י' והוריהם.
"קטעים מצוינים, משחק טוב, קצב זורם שמשאיר את הקהל מרותק ומותיר גם זמן לחשיבה.
זוהי דרך מצוינת לפתיחת דילמות וליצירת כיווני מחשבה. מצד אחד ההורים קיבלו מצע לעבודה עם בני הנוער ומצד שני, נפתחה בפני בני הנוער הזדמנות לקחת אחריות על חייהם. הם הבינו שהם בעצמם צריכים לעשות עבודה גם על היחסים ביניהם ובין הוריהם.

התיאטרון מתאים בהחלט גם לבי"ס דתי, הופיעו אצלנו שני שחקנים, והשפה הייתה נקייה".
מספר שמעון אש, מנהל תיכון במעלה, ירושלים על ההצגה
אחרי ההצגה שוחחתי עם התלמידים והם אמרו: "סוף סוף משהו שונה, לא 'חופרים' לנו, או מטיפים לנו מוסר. משהו כייפי ומעורר מחשבה". מדברי יונה שורק, מורה במקיף צפית:
"רמת משחק מצוינת, סיטואציות קולעות, תוכן רציני. התלמידים היו מעורבים ומרוכזים לאורך כל ההצגה ושיתפו פעולה.

לאחר ההצגה קיימנו סדנאות בכיתות, וברור היה לנו שההצגה תרמה למודעות ולפתיחות".
מספרת ענבל ענבר, הרכזת החברתית במקיף צפית, כפר מנחם על ההצגה
"היה נהדר! רמת משחק גבוהה, שחקנים מוכשרים מאוד, והנחיה מרתקת ברמה גבוהה, גם היא כמו קטעי המשחק קלעו היישר לתכנים שעליהם אנו עובדים בנושא מחויבות אישית.
התלמידים נהנו מאוד, עברו חוויה והשתתפו באופן פעיל בהצגה.

להצגה הייתה השפעה רבה על התלמידים. לאחר ההצגה פנו תלמידים להתנדבות בתחומים שקודם לכן נרתעו מהם, כמו -  עזרה לקשישים. רמת המודעות על התועלת האישית המופקת מנתינה לאחר – עלתה.
במיוחד הופתענו מההשתתפות הפתוחה של התלמידים בקטעי האימפרוביזציה.

אחד התלמידים שעלה לאימפרוביזציה, תלמיד ביישן, התחיל במבוכה ובעידוד המנחה והשחקנים, שגרמו לו להרגיש טוב על הבמה, הוא קיבל ביטחון עצמי ונפתח; ברור שבשבילו הייתה זו חוויה מתקנת. הייתה זו הפתעה ליועצת".
מספרת אוולין עמוס, הרכזת החברתית במקיף יגאל אלון, יקנעם על ההצגה
"ערב מדהים! היה מעולה! יוצא מהכלל! מנחה ברמה אחרת. כולם התפעלו, ההורים והמורים. לאחר ההצגה, כשהמורים קיימו שיחות נפרדות בכיתות השונות, כל מחנך עם הורי כיתתו,  הסתבר שרוב העבודה נעשתה כבר בהצגה. קטעי המשחק וההנחיה הפכו את הדברים לברורים ופשוטים.
הקטעים עסקו בנושאים חשובים: שיתוף פעולה בין הורים, ילדים ומורים, מעורבות יתר של ההורים ועוד.
התלבטנו האם לקיים את ההצגה להורים בלבד או בפני הורים ותלמידים יחד כמו בשנים קודמות. הפעם החלטנו להקדיש את הערב רק להורים ועבורנו וזו מתכונת מאוד טובה. אחרי ההצגה הסתובבו הורים ואמרו "זה מצוין", זה בדיוק מה שמטריד אותנו". גם אני אמא, יש לי ילד בכיתה ח', זה בדיוק מה שמטריד אותנו, כאמהות וכמורות".
מספרת שוש תורג'מן, רכזת סל תרבות של חט
"במהלך ההצגה החבר'ה היו מרותקים. היו להם תגובות כמו: "זה ממש נכון".
הקטע שדיבר אליהם במיוחד היה מונולוג של בחורה שמתעוררת בבוקר אחרי שבלילה בילתה בפאב, והיא לא יודעת מה עבר עליה בלילה. היא שתתה, נרדמה, וכשהתעוררה גילתה שהבגדים שלה לא רכוסים כמו שצריך. האם מישהו אנס אותה? אולי כמה? אולי אפילו הסכימה? אולי כמה? היא לא יודעת, נשארת בספק, אין לה מי לשאול כי היא מתביישת. הקהל ישב מרותק ונרגש. גם הקטע של הכרויות דרך האינטרנט דיבר אל החבר'ה.
לכל אורך ההצגה היה שיתוף פעולה. אהבנו את זה שהקטעים לא היו ארוכים, וההנחיה בין קטע לקטע עוררה נקודות לחשיבה. הילדים הקשיבו להנחיה בעניין רב, בתחילה התביישו, אך אחר כך הביעו את דעותיהם ומחשבותיהם. זה קרה אחרי שאחד מהקהל עלה לבמה, ואז השתחרר המחסום והיה להם יותר קל לדבר. אני רוצה לציין לטובה את השחקנים המצוינים. התלמידים התפעלו מכך שהקטעים מצחיקים, גם כאשר הנושא כל כך רציני. לגבי השאלה האם הצגה זו יוצרת שינוי? בוודאי! רצינו להכניס כיוון אחר, דרך אחרת לפתוח דברים, לעורר מחשבה, ואנו שמחים שבחרנו בדרך זו".
מספרת ענבר, אחראית המתנ
"אני עובדת כבר שנים רבות במערכות חינוך, ולפני ההצגה שאלתי את עצמי, מה עוד אפשר לחדש לי? ממה אני עשויה להתפעל? ומההצגה שלכם – התפעלתי!
היה בהצגה משהו שבא מהשטח! שחדר לשטח, שנבע מתוך מקום של ניסיון חיים, ונגע בדיוק בסוגיות בהן אנו מתעסקים מידי יום. זו הייתה גם דעת ההורים שניגשו אלי עם סיום ההצגה. מבחינתנו, ההצגה פתחה איזשהו תהליך בביה"ס, ונוצר פתח לדברים שייעשו במשך השנה.
הרגשתי חובה לעצמי לכתוב לכם שנהניתי מאוד גם מקטעי ההצגות, גם משיתוף התלמידים ומקטעי ההנחיה שהכניסו תוכן מבורך שתרם לכולם ועשה הכל מכובד באמת. אתם עושים שליחות נהדרת.

המון הצלחה בהמשך הדרך ואין ספק שנהיה בקשר".
מספרת אורנית, יועצת החטיבה למדעים, חט
"התפעלתי והופתעתי לטובה מההיענות של התלמידים, גם תלמידים שפחות פעילים בעת השיעורים – שיתפו פעולה בצורה ערה.
לאחר ההצגה תלמידים נפתחו ודיברו ביניהם וגם עם המנחה. רכזות של שכבות אחרות שנכחו בהצגה, אהבו את ההצגה והביעו רצון להביא ההצגה גם לתלמידי שכבות נמוכות יותר".
מספרת אילנה עזר-גרוסמן, יועצת בתיכון קוגל, חולון על ההצגה
"אני מלאת התלהבות מההצגה. זו הפעם השנייה שאנחנו מזמינים את ההצגה. זו הצגה מצוינת, משמעותית להבנת הנושאים של אהבה, זוגיות ומיניות בגיל ההתבגרות. אפשר לזהות בקרב התלמידים, לפי תגובותיהם את אלה העסוקים בנושא, ואת אלה שלא. כל התלמידים מגיבים לתכנים במשך כל ההצגה.

השחקנים היו נפלאים ומדהימים. ממליצה בחום על ההצגה הזאת”.
מספרת מינה בזנוס, יועצת בתיכון קריית חיים על ההצגה
"הזמנו את תיאטרון מפגשים למופע בערב משותף לתלמידי ח' והוריהם. הופתענו מהעדכניות של המופע: התלמידים הזדהו עם נושאים המעסיקים אותם היום – רשתות חברתיות (פייסבוק), תוכניות ריאליטי, התמכרות לאינטרנט. כולם: ההורים, המורות, התלמידים מאוד נהנו וצחקו. והעיקר: הורים אמרו לנו "עכשיו יש לנו בסיס לשיחה עם הילדים, יש פתח לדיאלוג. אנחנו יודעים על מה לדבר". התלמידים שעלו לבמה למשחקי אימפרוביזציה היו מצוינים, חופשיים, משוחררים ויצירתיים. לא חשבנו שיש להם יכולות משחק כאלו. כנראה שבאיזשהו מקום הציגו נושאים שנגעו אליהם". מספרת הגב' רבקה לוינגר, רכזת חברתית חט
"התיאטרון שלכם מאיר את הדברים בהומור, וזהו כלי ראשוני במעלה. הוא פותח אנשים, וכשנפתחים – ניתן לעשות שינוי. קבלנו המון בקורות מאוד חיוביות על הסיטואציות שמאוד נגעו לאנשים. אני ישבתי בתוך הקהל וראיתי אנשים מהנהנים "כן" "גם לי זה קרה", "אצלנו בבית זה בדיוק אותו דבר" – הסיטואציות עצמן מאוד דיברו אל האנשים. השחקנים מצוינים, יוצאים מהכלל, שחקו בזרימה, בשפה מדויקת, ודרך המשחק הבהירו את המסר העיקרי בקטע. גם ההנחיה היתה מאוד ממוקדת, וענינית. האם התיאטרון עושה שינוי? שינוי חייב לעבור דרך חוויה רגשית משמעותית. מופע התיאטרון יצר חוויה, ובדרך זו בנה אצל הצופים הבנה לגבי המקום בו הם נמצאים. כך נוצרת הארה, ומכאן קצרה הדרך לשינוי."
מספרת גב' שרה ברטל, אחראית יחידת הורות ומשפחה, עיריית ירושליים, על המופע בכנס ירושלים בפני הורים ואנשי מקצוע